duminică, 7 ianuarie 2018

Seria A | Torino - Bologna 3-0. Debut cu victorie pentru Mazzarri. Oaspeții au ratat un penalty

Torino a obținut o victorie la scor de neprezentare la primul meci cu Walter Mazzarri pe banca tehnică.
Torino şi-a revenit după 0-2 cu Juventus în Cupă şi a câştigat fără drept de apel în Serie A, contra BolognieiDe Silvestri a deschis scorul în prima repriză, la o fază fixă (38).
După pauză, oaspeţii au avut ocazia egalării dar au ratat o lovitură de peseapsă prin Pulgar (50). În schimb, Niang a făcut 2-0 doar trei minute mai târziu.
Conturile au fost încheiate pe final, de Iago Falque, care a punctat în minutul 85Torino s-a impus cu 3-0 şi poate spera în continuare la un loc de Europa League la finalul sezonului.
ECHIPELE:
Torino (4-3-3): Sirigu - De Silvestri, N'Koulou, Burdiso, Molinaro - Baselli, Rincon, Obi (Acquah '34) - Falque, Niang (Boye '81), Berenguer
Antrenor: W. Mazzarri

Bologna (4-2-3-1): Mirante, Krafth, Gonzalez, Helander (Falletti '82), Mbaye - Poli, Pulgar - Verdi (Okwonkwo '67), Palacio, Di Francesco (Donsah '56) - Destro
Antrenor: Donadoni