duminică, 7 ianuarie 2018

Seria A | Ștefan Radu, titular la Lazio, în cel mai spectaculos meci din Italia! 6 goluri într-o repriză și poker Ciro Immobile!

Spal și Lazio au oferit un meci memorabil duminică, în Serie A TIM. A fost show total între duelul dintre nou-promovată și Lazio, încheiat cu victoria oaspeților, 5-2.
Nu mai puțin de 6 goluri s-au marcat în primele 45 de minute, iar Ștefan Radu a fost titular într-unul dintre cele mai spectaculoase meciuri ale sezonului din Italia.
La pauză a fost 4-2 pentru Lazio, Ciro Immobile, care se anunță principalul pericol pentru FCSB, în Europa League, reușind o triplă într-un interval de doar 22 de minute.
După pauză, Lazio nu a mai forțat, iar nou-promovata s-a resemnat cu înfrângerea. Totuși, Immobile a mai punctat o dată, în minutul 50, iar gruparea din Roma s-a impus cu 5-2.
Până la primul meci cu FCSB, Lazio le va mai întâlni în campionat pe Chievo, Udinese, AC Milan, Genoa și Napoli.
Echipa lui Ștefan Radu este calificată și în semifinalele Cupei Italiei, acolo unde va da peste Milan, pe 31 ianuarie.
Lazio și FCSB se vor întâlni în 16-imile Europa League, prima manșă fiind programată pe Arena Națională, pe 15 februarie. Returul de la Roma se va disputa peste o săptămână, pe 22 februarie.