duminică, 7 ianuarie 2018

Seria A | Fiorentina - Inter 1-1. Simeone a egalat pentru toscani în prelungiri

Se prelungeşte criza lui Inter Milano. Echipa antrenată de Luciano Spalletti a primit gol în prelungiri şi a obţinut doar o remiză, scor 1-1, pe terenul Fiorentinei.
Nerazzurrii au ajuns astfel la cinci meciuri fără victorie în campionat şi şapte în toate competiţiile.
Mauro Icardi a mai marcat un gol în poarta victimei sale preferate. Atacantul argentinian a deschis scorul pentru Inter pe Artemio Franchi, în minutul 55.
Fotbalistul dorit de Real Madrid a înscris din apropiere, după ce iniţial fusese blocat de Sportiello, şi are acum 10 goluri în 12 meciuri contra formaţiei viola.
Gazdele puteau egala în două rânduri, la execuţia din lovitură liberă a lui Biraghi şi la foarfeca lui Babacar, dar Handanovic a intervenit de fiecare dată providenţial şi şi-a ţinut echipa în joc.
În cele din urmă, elevii lui Stefano Pioli a scos egalul meritat, graţie reuşitei lui Simeone, din primul minut al prelungirilor.