luni, 8 ianuarie 2018

Primera division | Real face un nou pas greşit în La Liga! Madrilenii fac egal cu Celta şi sunt la 16 puncte distanţă de Barcelona

Real Madrid a terminat la egalitate meciul disputat pe terenul lui Celta Vigo, scor 2-2, şi bifează a 5-a remiză din actuala stagiune. Trupa lui Zidane rămâne pe locul patru în La Liga şi ajunge la 16 puncte distanţă de Barcelona.
Wass a deschis scorul cu o execuţie superbă, învingându-l pe Keylor Navas cu un loc senzaţional, dar Real Madrid a întors rezultatul în doar două minute.

Gareth Bale a reuşit o ”dublă” în minutele 36 şi 38, dar Real nu a reuşit să-şi menţină avansul până la final. Mai întâi Navas a apărat un penalty executat de Aspas, dar apoi goalkeeperul n-a mai avut ce să facă în minutul 82, când Gomez a marcat pentru 2-2 din interiorul careului mic.

CELTA VIGO - REAL MADRID 2-2
ECHIPELE DE START:
CELTA: Blanco - Mallo, Roncaglia, Cabral, Johnny - Wass, Hernandez, Radoja - Sisto, Gomez, Aspas
REAL: Navas - Hakimi, Varane, Nacho, Marcelo - Modrici, Casemiro, Kroos - Isco - Cristiano Ronaldo, Bale