joi, 26 octombrie 2017

Seria A | Etapa a X-a : Rezultatele complete și rezumatele | Napoli se menține lider, Inter, Juventus și Lazio țin aproape!

Concurs de goluri de generic în meciul dintre Juventus şi Spal, din etapa a 10-a din Serie A TIM. "Bătrâna Doamnă" s-a impus cu 4-1, într-o etapă perfectă pentru favorite.
Bernardeschi a dat tonul, după doar 14 minute, pentru ca apoi Dybala să dubleze avantajul celor de la Juve, cu o lovitură liberă executată perfect (22).
Trupa lui Allegri n-a scăpat însă fără gol până la pauza: Paloschi l-a învins pe Szczesny şi Juventus a ajuns la patru meciuri consecutive cu gol primit (minutul 34).
În repriza a doua, Higuian a marcat pentru a patra oară în acest campionat (65). Cuadrado a trimis şi el o lovitură de cap imparabilă (70), iar Juventus s-a impus cu 4-1.
Etapa a X-a (24-25 Octombrie)