duminică, 29 octombrie 2017

Primera Division | Atletico Madrid - Villarreal 1-1. Echipa lui Simeone are doar o victorie în ultimele patru etape

Atletico Madrid remizat pe teren propriu cu Villarreal, scor 1-1, fiind egalată pe final, iar echipa lui Diego Simeone rămâne cu o singură victorie în ultimele patru etape.

Oaspeţii au fost primii care au creat pericol. Scăpat singur spre poarta lui Oblak, Bakambu a fost blocat în ultimul moment de Savic. Apoi, Godin putea deschide scorul înainte de finalul primei reprize.
Golul a venit în minutul 60, când Correa l-a învins din unghi pe Barbosa. Putea fi chiar 2-0, dar Gameiro a ratat o ocazie mare, înainte de fi înlocuit.
În schimb, s-a făcut 1-1. În minutul 81, fostul atacant al lui AC Milan, Carlos Bacca, a adus egalarea pentru "Submarinul galben" în urma unei lovituri de colţ.

Deşi neînvinsă în actuala ediţie de campionat, Atletico riscă să piardă contactul cu echipele din fruntea clasamentului, în timp ce Villarreal se menţine în apropierea locurilor de Liga Campionilor.
ECHIPELE:
Atletico: Oblak - Juanfran, Savic, Godin, Filipe Luis - Gabi, Saul, Thomas Partey - Correa, Griezmann, Gameiro (Vietto 74)
Antrenor: D. Simeone
Villarreal: Barbosa - Mario, Alvaro, Victor Ruiz, Jaume Costa (Rukavina 68) - Soriano (Castillejo 59), Rodrigo, Trigueros, Fornals (Cheryshev 76) - Bakambu, Bacca
Antrenor: J. Calleja