duminică, 12 noiembrie 2017

Fotbal liga a 2-a | Rezultatele etapei a 17-a și clasamentul | AFC Hermannstadt și Dunărea Călărași se distanțează în fruntea clasamentului, Chindia Târgoviște a remizat alb la Afumați, UTA și Pandurii sunt KO, Suceava câștigă derby-ul suferinței la Uricani!

Academica Clinceni

UTA Arad și Pandurii Tg.Jiu sunt numărate în picioare! Pandurii încă nu au câștigat la Motru - partidele considerate pe teren propriu, nou promovata Ripensia fiind ultima formație care a plecat cu punct din Oltenia, iar UTA Arad a cedat acasă toate punctele în confruntarea cu ASA Tg.Mureș - o formație aflată sub amenințarea falimentului.
Foresta Suceava câștigă 3 puncte uriașe la Uricani cu Știința Miroslava și trece peste ieșeni în clasament!
Olimpia Satu Mare a întors rezultatul după pauză în confruntarea cu Brăila lui Alin Pânzaru și a luat o gură de aer proaspăt acum pe finalul turului. Sătmărenii vor avea însă o iarnă fierbinte, la fel ca și brăilenii de altfel, ambele formații având probleme cu finanțarea.
CS Balotești obține o victorie foarte importantă cu Metaloglobus București într-o dispută cu implicații în lupta pentru evitarea retrogradării. Deși au terminat partida în 10 oameni gazdele și-au asigurat victoria prin golurile reușite de Valentin Andrei și Marian Gojnea.
Chindia Târgoviște a remizat alb la Afumați pe un teren unde se câștigă greu punct(e) și se mențin pe treapta a 3-a a podiunului, loc ce duce în vară la barajul de promovare-retrogradare.

ASU Poli Timișoara și AFC Hermannstadt obțin astăzi victorii la același scor cu Academica Clinceni, respectiv Luceafărul Oradea, în timp ce Dunărea Călărași obține o victorie muncită cu FC Argeș după ce a fost condusă cu 0-1 până în minutul 54!
La Uricani, gazdele de la Știința Miroslava au pierdut un meci pe care l-au avut în mână cu Foresta Suceava. Ratările și precipitarea din jocul gazdelor, a fost speculată de suceveni care au dat lovitura pe final prin Marius Matei în min.88!